Twórcy programu przekonują: „Każdy z nas zna przynajmniej jedną osobę, która miała problem z niedoborem żelaza w organizmie. To bardzo częsty i wbrew pozorom poważny problem. Naukowcy od lat próbują opracować skuteczną metodę suplementacji tego pierwiastka, która jednocześnie byłaby przyjazna dla pacjentów. Przełomowe rezultaty w tej dziedzinie udało się osiągnąć naukowcom z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. W tym odcinku powiemy też o najnowszych technologiach z dziedziny e-zdrowia i telemedycyny. Zapraszamy na na najnowszy Czas Nauki dla zdrowia”
W materiale pojawia się m.in. aplikacja stworzona w ramach, rozwijanego w PCSS, projektu Fit4Work oraz platforma medVC. Głównym celem projektu Fit4Work jest opracowanie innowacyjnego systemu teleinformatycznego umożliwiającego detekcję, monitorowanie i przeciwdziałanie fizycznemu i psychicznemu stresowi związanemu z wykonywaniem obowiązków zawodowych przez osoby w wieku ponad 55 lat.
medVC jest natomiast narzędziem służącym do zdalnej współpracy lekarzy, umożliwiającym wielostrumieniową transmisję audio-wideo w rozdzielczości High Definition (HD). medVC składa się ze sprzętowych terminali oraz specjalistycznych usług telemedycznych uruchomionych w chmurze.
Zapraszamy na 2. odcinek Czasu nauki zatytułowany Nauka na zdrowie.
Materiał znajduje się na platformie PlatonTV.
Zapraszamy także na bloga Naukowej Telewizji Platon: www.blog.platontv.pl.