ImmersiaTV: najlepsze demo technologiczne
Podczas Konferencji NEM Summit 2016, która odbywała się w Porto w dniach 23-25 listopada 2016 roku, demonstracja projektu ImmersiaTV otrzymała główną nagrodę.
Czytaj dalejPodczas Konferencji NEM Summit 2016, która odbywała się w Porto w dniach 23-25 listopada 2016 roku, demonstracja projektu ImmersiaTV otrzymała główną nagrodę.
Czytaj dalejDo siedmiu naukowych cykli PlatonTV, dołącza kolejny, zatytułowany „Czas nauki”. 23 listopada 2016 r. na platformie Naukowej Interaktywnej Telewizji HD w Sieci PIONIER pojawi się premierowy odcinek serii „Nowoczesne laboratoria”.
Czytaj dalejScottie Go! to innowacyjna gra do nauki programowania dla najmłodszych. Jest połączeniem realnych, kartonowych klocków służących do pisania przez graczy programów oraz aplikacji, która pozwala zeskanować te programy i przekształcić je na ruch i zachowanie Scottiego oraz poznanych w grze innych bohaterów. Gra została stworzona przez specjalistów z PCSS w ramach Laboratorium Innowacyjnej Edukacji, na zlecenie firmy Netictech, która w tej chwili odpowiedzialna jest za jej produkcję i dystrybucję.
Czytaj dalejRozwiązanie Isilon X410 firmy Dell EMC o pojemności 540 TB jest wykorzystywane przez działające przy Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym Laboratorium Usług Nowych Mediów UHD w Sieciach Optycznych jako główne, wysokowydajne repozytorium materiałów wideo.
Czytaj dalejPlatonTV znalazł się wśród finalistów 12. edycji prestiżowego Konkursu Popularyzator Nauki 2016 organizowanego przez serwis Nauka w Polsce Polskiej Agencji Prasowej we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. PlatonTV otrzymał nominację w kategorii media.
Czytaj dalejNa platformie Naukowej Telewizji HD w Sieci PIONIER – PlatonTV – pojawił się premierowy, 13. odcinek naukowego programu cyklicznego „Nauka młodych” zatytułowany „Scottie”, przygotowany przez ekipę telewizyjną Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego.
Czytaj dalejPrzy budowie jednego z najszybszych superkomputerów w Polsce – Orzeł/Eagle – zbudowanego przez PCSS, wykorzystano rozwiązania XtremIO firmy Dell EMC. System pamięci masowych firmy Dell EMC, XtremIO, który od początku był projektowany w architekturze All-flash i dzięki temu charakteryzuje się bardzo wysoką wydajnością i opóźnieniem dostępu do danych poniżej 1 ms, umożliwił uzyskanie bardzo wysokich wydajności dzięki ekstremalnie szybkiej obsłudze tzw. meta danych zawierających m.in. informacje o rzeczywistym położeniu danych użytkownika na nośnikach pamięci masowych.
Czytaj dalejW jedenastym odcinku cyklu „W prostych słowach”, przygotowanym przez PlatonTV z Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego, Bogdan Ludwiczak z Działu Zaawansowanej Wizualizacji i Interakcji wyjaśnia pojęcie „wirtualnej rzeczywistości”. Zapraszamy na platformę Naukowej Interaktywnej Telewizji HD w Sieci PIONIER.
Czytaj dalejTegoroczna Noc Naukowców, warsztaty w ramach Code Week oraz zawody łazików marsjańskich European Rover Challenge to tematy, które pojawiły się w październikowym wydaniu Flasha PlatonTV. Zapraszamy na materiał przygotowany przez zespół telewizyjny PCSS.
Czytaj dalejZa nami warsztaty 1st ESCAPE Dissemination and Training Workshop on “Towards Energy-efficient Scalable Algorithms for Weather and Climate Prediction: Status nad Prospects”, które odbywały się od 18 do 20 października 2016 r. w Elsinore (Dania). W spotkaniu uczestniczyło około 50 naukowców i studentów z 12 krajów.
Czytaj dalejPoznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe wraz z Polskim Towarzystwem Informatycznym prowadzi prace związane z uruchomieniem biblioteki cyfrowej, wpisanej do Federacji Bibliotek Cyfrowych. Propozycja PCSS dotyczy eksperymentalnego uruchomienia biblioteki w chmurze.
Czytaj dalejBiblioteka Politechniki Poznańskiej w ramach Tygodnia Wolnego Dostępu (Open Access Week) zaprasza na Seminarium Naukowe, które odbędzie się 25.10.2016. W ramach seminarium odbędzie się wykład prezentujący System Informacji Naukowej Politechniki Poznańskiej, przygotowany wspólnie przez BPP i PCSS.
Czytaj dalej