Pracowity wrzesień dla Conference4me
Wrzesień jest bardzo pracowitym miesiącem dla Conference4me. Aplikacja stworzona w PCSS wspierać będzie aż 16 międzynarodowych konferencji.
Czytaj dalejWrzesień jest bardzo pracowitym miesiącem dla Conference4me. Aplikacja stworzona w PCSS wspierać będzie aż 16 międzynarodowych konferencji.
Czytaj dalejWychodząc naprzeciw ogromnemu zainteresowaniu społecznemu dla projektu „E-podręczniki do kształcenia ogólnego”, od czasu, kiedy PCSS oficjalnie stał się partnerem technologicznym projektu epodreczniki.pl, wszystkie pytania, wątpliwości i uwagi na temat koncepcji budowy platformy e-podręczników zbierane są w formie dialogu pytań i odpowiedzi. Cały zebrany katalog wiedzy, a także aktualności z prac rozwojowych platformy www.epodreczniki.pl od piątku, 30 sierpnia dostępne są w formie internetowego bloga.
Czytaj dalejW sierpniu, mimo że jest to miesiąc wakacyjny, nie brakowało wydarzeń, podczas których wykorzystywana była aplikacja Conference4me.
Czytaj dalejPodczas 12. edycji European Control Conference, odbywającej się 18 i 19 lipca w Zurychu, uczestnicy Konferencji będą mogli skorzystać z aplikacji Conference4me.
Czytaj dalej25 czerwca w ramach konferencji U.S. Ignite Application Summit odbywającej się w Chicago przeprowadzona została demonstracja transmisji nieskompresowanych materiałów 4K 3D z Poznańskiego Centrum Superkomputerowo Sieciowego do Electronic Visualization Laboratory (EVL), które jest częścią University of Illinois w Chicago.
Czytaj dalejOd maja 2013 roku prace rozpoczęła Komisja Akredytacji Profesjonalnej Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. W czasie posiedzeń rozpatrzono przygotowane przez ekspertów SBP raporty z oceny wybranych usług szkoleniowych. Wśród nich znalazły się również kursy organizowane przez PCSS.
Czytaj dalejPodczas wystawy towarzyszącej tegorocznej konferencji ISC’2013 odbywającej się w Lipsku (16-20.06.2013) swoje osiągnięcia zaprezentowały na wspólnym stoisku Konsorcjum Pionier oraz Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.
Czytaj dalejTo był prawdziwy powrót do przeszłości. Przez dwa dni – 14 i 15 czerwca 2013 r. – w Bibliotece Kórnickiej PAN mieszczącego się w Pałacu Działyńskich na poznańskim Starym Rynku można było cofnąć się o niemal ćwierć wieku, a wszystko za sprawą projektu Europeana 1989.
Czytaj dalej„Eksplozja danych zmienia naukę” – taką tezę podczas środowej sesji plenarnej konferencji TNC 2013 postawił gość specjalny, Kenji Takeda z Microsoft Research. W swojej prezentacji, którą zatytułował „From Big Data to Big History and Beyond” wykazywał, że rosnąca możliwość pozyskiwania i kolekcjonowania danych, a co za tym idzie, także ich skutecznego przetwarzania stanowi nowy, kolejny etap odkryć w nauce.
Czytaj dalej„Żaden NREN nie jest samotną wyspą” – przekonywał w sesji plenarnej Steve Wolff, dyrektor technologiczny Internet2, podczas wystąpienia NREN 3.0. Według niego, obecne trendy w technologiach sieciowych wymagają globalnych rozwiązań – łączenia różnych sieci, wielu zasobów, w jeden światowy organizm – GREN, Global Research and Education Network.
Czytaj dalej„My stworzyliśmy historię” – pod takim hasłem rozpoczął się projekt Europeana 1989, w ramach którego mieszkańcy byłego bloku Wschodniego są zachęcani do dzielenia się swoimi wspomnieniami, zapisanymi za pomocą zdjęć oraz nagrań audio lub wideo, związanymi z przełomowymi wydarzeniami roku 1989. PCSS jest partnerem technologicznym przedsięwzięcia.
Czytaj dalejPrzez 4 dni – od 3 do 6 czerwca 2013 r. w holenderskim Maastricht – odbywać się będzie TERENA Networking Conference (TNC), czyli największa konferencja środowiska sieci naukowo-akademickich na Starym Kontynencie. Wydarzeniu, podczas którego swoje osiągnięcia przedstawi Konsorcjum PIONIER oraz PCSS, towarzyszy utworzony specjalnie na tę okazję blog.
Czytaj dalej