Głównym celem projektu jest stworzenie sieci centrów testowania i eksperymentowania w Europie, której zadaniem będzie wsparcie firm technologicznych z branży rolno-spożywczej w rozwoju ich osiągnięć z zakresu sztucznej inteligencji i robotyki oraz walidacji w rzeczywistych warunkach i na rzeczywistych obiektach.
PCSS wraz Wielkopolskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego oraz Siecią Badawczą Łukasiewicz – Poznański Instytut Technologiczny, tworzą Polskiego Satelitę i będą oferować małym i średnim przedsiębiorstwom usługi związane m.in. z weryfikacją nowoczesnych rozwiań robotycznych w sektorze rolno-spożywczym, z zapewnieniem infrastruktury cyfrowej do obliczeń i symulacji oraz z zapewnieniem pól i poligonów testowych dla robotyki rolniczej, czujników, dronów, itp.
Grupą docelową projektu są małe i średnie przedsiębiorstwa tworzące robotyczne rozwiązania AI dla branży rolno-spożywczej: producenci maszyn rolniczych, twórcy oprogramowania, producenci robotów rolnych, start-upy, innowatorzy, przedsiębiorstwa inwestujące w B+R. Jako klienci TEF będą oni mieli dostęp do usług TEF jako kompleksowego wsparcia struktury umożliwiającej im tworzenie i produkowanie bardziej wydajnych maszyn i procesów. Usługi te będą mogły być sfinansowane przez podmioty z sektora MŚP w ramach pomocy de minimis.
Jakie warunki należy spełnić, by skorzystać z oferty?
- Reprezentujesz MŚP (małe, średnie przedsiębiorstwo).
- Dostarczasz rozwiązania dla branży rolno – spożywczej.
- Jesteś: producentem maszyn rolniczych, producentem maszyn dla przetwórstwa spożywczego, twórcą oprogramowania, producentem robotów rolniczych, startup-em, przedsiębiorstwem inwestującym w badania i rozwój (B+R).
- Masz dostępny limit pomocy de minimis.
- Rozwijasz technologię AI w swoim produkcie.
- Wdrażasz technologie robotyczne.
Jeśli spełniasz powyższe warunki – możemy podjąć współpracę. Skontaktuj się z nami, a my uszyjemy usługi na miarę Twojej firmy i sfinansujemy je nawet w 100 %.
Dlaczego warto współpracować z nami?
- Zapewniamy łatwy dostęp do zaawansowanej infrastruktury testowej i badawczej oraz wsparcie doświadczonych ekspertów.
- Weryfikujemy rozwiązania i usługi, rozwijamy produkty oraz zapewniamy promocję na arenie międzynarodowej.
- Udzielamy kompleksowego wsparcia w podnoszeniu kwalifikacji Twoich pracowników, realizacji innowacji oraz doradztwie biznesowym i technologicznym.
Projekt trwa tylko do 2027 roku. Nie zwlekaj! Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej
Jak dołączyć do agrifoodTEF? Wystarczy tylko kilka kroków:
- Wypełnij formularz kontaktowy.
- Umów się na spotkanie online.
- Uzupełnij wymagane dokumenty.
- Wspólnie opracujemy zakres usług dla Ciebie.
- Podpiszemy umowę.
- Rozpoczniemy realizację usług.
- Podzielisz się z nami swoją opinią.
Zainteresowany? Skontaktuj się z nami już teraz!
Kontakt: agrifoodtef@pcss.pl
Cennik i lista usług dostępne są tutaj.
AgrifoodTEF to projekt współfinansowany (50% KE, 50% NCBR) ze środków programu ramowego Unii Europejskiej Digital Europa (umowa nr 101100622) oraz Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki (umowa nr FENG.02.23-IP.01-0001/23).
Wartość projektu: 60 MLN EUR
Wartość projektu dla Partnerów Polskiego Satelity: 5 MLN EUR
Wartość dofinansowania z NCBR: 11 792 493,44 zł
Wartość dofinansowania z NCBR dla PCSS: 5 294 502,30 zł
Finansowanie: Digital Europe Programme (DIGITAL), Projekt krajowy FENG