STEAM w praktyce w Stolicy eXperymentu

STEAM w praktyce w Stolicy eXperymentu

Praktyczne zastosowanie podejścia STEAM (Science, Technology, Engineering, Art, Mathematics) w codziennej edukacji będzie głównym tematem jednodniowej konferencji, która 17 października br. odbędzie się w Stolicy eXperymentu w Gnieźnie. Wydarzenie skierowane jest do nauczycieli regionu, którzy pracują projektowo lub chcieliby zacząć pracować projektowo. W konferencji wezmą udział eksperci z Laboratorium Innowacyjnej Edukacji PCSS.

Podczas wydarzenia specjaliści z dziedziny edukacji i nauczania podzielą się nowatorskimi metodami nauczania, narzędziami cyfrowymi oraz inspirującymi przykładami, które wspierają rozwój kreatywności, myślenia krytycznego oraz kompetencji technicznych i cyfrowych uczniów. Uczestnicy będą mieli okazję zastanowić się, jak trudne doświadczenie COVID-19 można przekuć w okazję do trwałych innowacji w edukacji, rozwijając u uczniów umiejętności niezbędne w XXI wieku.

Konferencję podzielono na poranną sesję plenarną oraz popołudniową warsztatową.

Podczas sesji plenarnej zaplanowano m.in. wykład Zbyszka Karwasińskiego „STEAM dla zabieganych” oraz „Moc wiedzy w kursach Up2DigiSchool” Martyny Dominiak-Świgoń ekspertów z Laboratorium Innowacyjnej Edukacji PCSS. W części praktycznej również nie zabraknie przedstawicieli PCSS; warsztaty poprowadzą Zbyszek Karwasiński, Micro:bit – taki mały, a taki potężny oraz Adrianna Szofer Przeżyj to sam – ekspresowy projekt STEAM.

Więcej informacji znajduje się na stronie wydarzenia. Udział w konferencji jest bezpłatny.