Wydarzenia

Laboratorium Szkoły Przyszłości na K@SSK 2016

O przyszłości informatyki w polskiej szkole, o efektywnym i mądrym wspomaganiu nauczycieli oraz o modernizacji systemu kształcenia nauczycieli informatyki – to tylko część zagadnień poruszanych podczas XII Konferencji K@SSK (1-3.04.2016 r.). Podczas wydarzenia zaprezentowana zostanie przestrzeń edukacyjna zespołu Laboratorium Szkoły Przyszłości.

Czytaj dalej

Laboratorium Szkoły Przyszłości na XX Targach Edukacyjnych

„Od tradycji do kompetencji XXI wieku” to hasło tegorocznej 20. edycji Targów Edukacyjnych, które odbędą się w najbliższy weekend (18-20.03.2016 r.) na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Na jednym ze stoisk zaprezentowana zostanie nowatorska przestrzeń edukacyjna przygotowane przez Zespół Laboratorium Szkoły Przyszłości z Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego.

Czytaj dalej

Transmisja PlatonTV: 8. Tydzień Mózgu

Przed nami kolejna – ósma – edycja Tygodnia Mózgu. Od 14 do 18 marca br. będą odbywały się wykłady i wydarzenia towarzyszące, przybliżające w zrozumiały i ciekawy sposób specjalistyczną wiedzę z zakresu badań nad ośrodkowym układem nerwowym, czyli mózgiem. Transmisję „na żywo” z wszystkich wykładków przeprowadzi PlatonTV (PCSS).

Czytaj dalej

PCSS na Gali „Innowacje dla Sił Zbrojnych RP”

W Centrum Konferencyjnym Wojska Polskiego w Warszawie, odbyła się uroczysta gala stanowiąca zwieńczenie II edycji konkursu „Innowacje dla Sił Zbrojnych RP” (2 marca 2016 r.). Podczas gali zaprezentowano również projekty związane z bezpieczeństwem i obronnością. Wśród zaproszonych wystawców znalazł się PCSS.

Czytaj dalej

Kampania edukacyjna „Płonące lasy Indonezji”

W miniony weekend 20-21 lutego 2016 r. Stare ZOO Poznań zorganizowało niezwykłe spotkanie – „Płonące lasy Indonezji”. Celem akcji było zwrócenie uwagi na to, jak istotne znaczenie dla naszej planety mają te obszary leśne i jaką ogromną stratę w tym pożarze ponieśli wszyscy mieszkańcy Ziemi. Na potrzeby wydarzenia PCSS przygotował specjalną prezentację multimedialną.

Czytaj dalej

Conference4me na GSMA Mobile World Congress 2016

Wśród kilku lutowych wydarzeń, na których pojawi się aplikacja Conference4me stworzona w PCSS, będzie GSMA Mobile World Congress 2016 – największe i najważniejsze spotkanie przemysłu telefonii komórkowej i dostawców technologii, związanych z rozwiązaniami mobilnymi.

Czytaj dalej

Konferencja „Bezpieczeństwo IT”

Dział Bezpieczeństwa ICT PCSS będzie partnerem merytorycznym konferencji „Bezpieczeństwo IT”, która odbędzie się 8 marca 2016 w Warszawie (Centrum Konferencyjne Businessman Institute). Organizatorem wydarzenia jest firma Konferencje KSI.

Czytaj dalej

Szkolenie z bezpiecznego programowania w ramach projektu GN4

W dniach 1-3 marca 2016 r. 3-osobowy zespół pracowników Działu Bezpieczeństwa ICT PCSS przeprowadzi w Berlinie, jako fragment działań w ramach projektu europejskiego GN4, zaawansowane szkolenie dla programistów z zakresu tworzenia kodu źródłowego odpornego na błędy bezpieczeństwa.

Czytaj dalej

Fotorelacja: Inauguracja Centrum Innowacji PCSS-Huawei

W obecności Radcy Ekonomiczno-Handlowego Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce Pani Liu Lijuan, WK Leung – CTO Huawei oraz prof. Jan Węglarz – Pełnomocnik Dyrektora IChB PAN d/s PCSS podpisali umowę, powołujacą do życia Centrum Innowacji PCSS-Huawei. Uruchomiono również oficjalnie system komputerowy HPC „Orzeł/Eagle” o mocy obliczeniowej 1.4 PFlops, zajmującego 80. pozycję na liście TOP500 najszybszych systemów na świecie.

Czytaj dalej

Dzień Domeny Publicznej 2016

29 stycznia 2016 r. ogłoszony został Dniem Domeny Publicznej 2016. Partnerem wydarzenia jest Federacja Bibliotek Cyfrowych, prowadzona przez Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe.

Czytaj dalej

Inauguracja Centrum Innowacji PCSS-Huawei

22 stycznia 2016 roku w budynku Centrum Badawczego Polskiego Internetu Optycznego przy ul. Jana Pawła II 10, odbędzie się uroczysta inauguracja Centrum Innowacji PCSS-Huawei. Jednym z punktów planowanego wydarzenia jest oficjalne uruchomienie systemu komputerowego HPC „Orzeł/Eagle” o mocy obliczeniowej 1.4 PFlops, zajmującego 80 pozycję na liście TOP500 najszybszych systemów na świecie.

Czytaj dalej