Wydarzenia

WCT: operacja okiem kamery

W Klinice Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu odbyła się operacja, rejestrowana przez kamery Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego.

Czytaj dalej

Conference4me na konferencji ICHEP 2012

Conference4me wspiera kolejną międzynarodową konferencję. Tym razem aplikacja stworzona w PCSS pojawi się w Melbourne na 36. edycji Międzynarodowej Konferencji Fizyki Wysokich Energii – ICHEP 2012 (5-11.07.2012 r.).

Czytaj dalej

W środę wyniki dotychczasowych poszukiwań cząstki Higgsa

Wyniki pomiarów zderzeń protonów, dokonanych w akceleratorze LHC (Wielkim Zderzaczu Hadronów) w 2012 r., mają zostać zaprezentowane 4 lipca br. w siedzibie CERN-u w Genewie. Fizycy podzielą się wynikami swoich dotychczasowych poszukiwań cząstki Higgsa – sławnego, nazywanego „boską cząstką”, brakującego elementu w modelu opisującym subatomowy świat.

Czytaj dalej

PCSS jako CUDA Research Center

26 lipca 2012 mija rok funkcjonowania PCSS jako CUDA Research Center w ramach współpracy z firmą NVIDIA. Głównym obszarem rozwijanym w ramach Research Center jest zaawansowana wizualizacja.

Czytaj dalej

Polskie superkomputery na liście TOP 500

W najnowszym rankingu TOP500, ogłoszonym podczas trwającej w Hamburgu ACM/IEEE Supercomputing Conference (17-21.06.2012 r.), znalazło się pięć polskich superkomputerów. Wśród nich nadal „króluje” Klaster ZEUS Akademickiego Centrum Komputerowego Cyfronet AGH w Krakowie.

Czytaj dalej

ISC’2012: PIONIER i PCSS na stoisku nr 126

Obliczenia dużej mocy oraz zagadnienia dotyczące nowoczesnych sieci to tylko niektóre z głównych kwestii poruszanych na tegorocznej Internet Supercomputing Conference w Hamburgu. W tematykę 27. edycji Konferencji ISC wpisują się projekty prezentowane na stoisku Konsorcjum PIONIER i PCSS.

Czytaj dalej

Hack4Europe! 2012; Podsumowanie

26 i 27 maja 2012 roku w Warszawie odbył się krajowy etap tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu Hack4Europe, którego organizatorem był Narodowy Instytut Audiowizualny. Konkurs przygotowany został we współpracy z Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym.

Czytaj dalej

Milionowy obiekt w bazie FBC!

15 czerwca 2012 r. liczba obiektów cyfrowych dostępnych poprzez Federację Bibliotek Cyfrowych przekroczyła 1 000 000. Publikacja wprowadzona do bazy FBC na tej szczególnej pozycji pochodzi ze zbiorów Biblioteki Śląskiej, udostępniona została przez Śląską Bibliotekę Cyfrową 15 czerwca, a zatytułowana jest „Polonia, 1928, R. 5, nr 149”.

Czytaj dalej