Wydarzenia

Konferencja GeeCON

GeeCON to międzynarodowa konferencja, której tematyka skupia się wokół języka Java i technologii opartych na Java Virtual Machine. W czasie konferencji uczestnicy będą mieli okazję wymienić doświadczenia dotyczące nowoczesnych metod wytwarzania oprogramowania, architektury rozproszonych systemów informatycznych oraz metodyk zarządzania zespołami programistycznymi.

Czytaj dalej

Warsztaty „Budżet projektu w 7.PR”

11 maja 2010 r. w sali 311 Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN przy ul. Wieniawskiego 17-19 odbędą się warsztaty pt. „Budżet projektu w 7.PR”. Organizatorami imprezy są Regionalny Punkt Kontaktowy w Poznaniu oraz Branżowy Punkt Kontaktowy IT.

Czytaj dalej

P.I.W.O. 2010

Poznańska Impreza Wolnego Oprogramowania (P.I.W.O.) odbędzie się już w najbliższą sobotę 24 kwietnia 2010!

Czytaj dalej

7. Program Ramowy od podstaw

Branżowy Punkt Kontaktowy IT organizuje w najbliższych dniach dwa spotkania, podczas których przybliżone zostaną uczestnikom podstawowe zagadnienia dotyczące 7. Programu Ramowego Unii Europejskiej (7. PR). Spotkania te są adresowane są do przedstawicieli firm i jednostek naukowych, które do tej pory nie miały styczności z 7. Programem Ramowym oraz osób chcących usystematyzować swoją wiedzę w tym zakresie.

Czytaj dalej

Transmisja na żywo z 2. Tygodnia Mózgu w Poznaniu

W dniach 15-19 marca 2010 r. będzie obchodzony Światowy Tydzień Mózgu (Brain Awareness Week), którego celem jest propagowanie wiedzy o mózgu i budowanie w społeczeństwie świadomości znaczenia badań nad układem nerwowym. Transmisję internetową na żywo z tego wydarzenia przeprowadzi zespół PCSS; będzie ona dostępna na oficjalnej stronie wydarzenia, http://www.pan.poznan.pl/tydzien_mozgu.

Czytaj dalej

INGRID 2010 – rejestracja otwarta!

W imieniu organizatorów INGRID 2010 serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w konferencji, która odbędzie się w dniach 12-14 maja 2010 w City Park Residence w Poznaniu. Ta prestiżowa konferencja dotycząca wykorzystania technologii gridowych, a w szczególności zagadnień zdalnej instrumentacji, odbywa się już po raz piąty; obecna edycja konferencji wychodzi tym razem także poza tę tematykę, obejmując swą tematyką także gridy bezprzewodowe w dostępie do urządzeń badawczych oraz sieci sensorowych, zapewnienie odpowiedniej jakości usług (QoS) dla zapewnienia kontroli w czasie rzeczywistym oraz instrumentację i metodologię pomiarów.

Czytaj dalej

Spotkanie grupy PIONIER-CERT w PCSS

19 kwietnia (poniedziałek) w Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym odbędzie się spotkanie grupy PIONIER-CERT (http://cert.pionier.gov.pl). PIONIER-CERT (dawniej: POL34-CERT) jest grupą reagowania na incydenty bezpieczeństwa (Computer Security Incident Response Team) w sieci PIONIER. Została ona stworzona w celu efektywnej obsługi zgłoszeń incydentów dla użytkowników Polskiej Szerokopasmowej Sieci Naukowej PIONIER.

Czytaj dalej

Centrum Kompetencji QualiPSo w PCSS

Na spotkaniu projektu QualiPSo w Berlinie w dniach 13-15 kwietnia 2010, Rada Sieci Centrów Kompetencji QualiPSo (QualiPSo Network Board) jednogłośnie przyjął wniosek o utworzenie polskiego Centrum Kompetencji QualiPSo, afiliowanego przy PCSS.

Czytaj dalej

100 000 publikacji w Wielkopolskiej Bibliotece Cyfrowej

22 marca 2010 roku Wielkopolska Biblioteka Cyfrowa przekroczyła liczbę 100 000 (stu tysięcy) publikacji dostępnych on-line. Stutysięczna publikacja to Kurier Poznański z dnia 1884.06.05 (R.13 nr 128), umieszczona w WBC przez Pana Wojciecha Zagartowskiego z Działu Elektronicznych Tekstów Humanistycznych Biblioteki Kórnickiej PAN.

Czytaj dalej

Webcasty z 4. Konferencji MIC już gotowe

Tegoroczna, 4. Konferencja Centrum Innowacji Microsoft, wywołała największe zainteresowanie z dotychczasowych imprez organizowanych przez poznański MIC. Z myślą o tych, dla których nie wystarczyło miejsc, a także o zarejestrowanych Uczestnikach, którzy musieli odwołać swój przyjazd, organizatorzy konferencji przeprowadzili transmisję internetową. Dzięki niej niemal 70 użytkowników mogło być z nami online. Warto zaznaczyć, że pierwszy raz transmisję przekazywano aż z 3 kamer.

Czytaj dalej